Асоціація кіноіндустрії України просить Уряд збільшити державні витрати на закордонні відрядження

ТЕКСТ ВІДКРИТОГО ЛИСТА

Асоціація кіноіндустрії України висловлює підтримку діяльності Уряду та Міністерства культури та інформаційної політики України щодо підтримки українського кінематографу, але водночас хочемо звернути вашу увагу на таке.

Станом на сьогодні відновлюють свою діяльність у режимі оффлайн закордонні міжнародні кінофестивалі та фестивалі на території України (міжнародні та всеукраїнські).

Для представлення української кіногалузі на належному рівні, не тільки представниками індустрії, а й представниками державних органів, зокрема Держкіно, а також для налагодження, підтримки та обміну досвідом у сфері кіно необхідна присутність на таких фестивалях всіх гілок та напрямів діяльності сфери кінематографії.

Найближчий такий фестиваль, проходитиме з 06 по 17 липня в Каннах – Міжнародний Канський кінофестиваль. Канський кінофестиваль є одним із найбільших кіноринків у світі де є можливість відкритого майданчику для розширення професійних зв’язків між українськими та закордонними кінопрофесіоналами, покращення іміджу України на міжнародному кіноринку, не тільки представниками індустрії, а й представниками державних органів для налагодження, підтримки та обміну досвідом у сфері кіно. Разом з тим до кінця року заплановано представлення України ще на декількох міжнародних кіноринках та кінофестивалях, якісна репрезентація на яких є крайнє важливою для подальшого становлення української кіноіндустрії у світі.

У даному аспекті, хочемо звернути вашу увагу, що у розписі видатків на утримання апарату Держкіно кошти на відрядження на 2021 рік передбачені у сумі 10 000,00 грн., що не дає можливості оформити закордонне відрядження навіть одному представнику Агентства.

Враховуючи невеликий обсяг коштів на відрядження на 2021 рік є необхідність переглянути видатки на відрядження працівників Держкіно (по Україні та закордоном) у бік збільшення. Просимо вас сприяти збільшенню видатків на відрядження КЕКВ 2250 на суму 290,0 тис. грн. на представництво України на міжнародних кінофестивалях.

Віримо, що проаналізувавши ситуацію ви приймете вірне рішення та продовжите намічений курс у розвитку українського кінематографу!