Підсумки Каннського кінофестивалю для Асоціації кіноіндустрії України: Національний павільйон та приз для стрічки Елі Ґраппа «Ольга»

Завершився 74-й Каннський кінофестиваль, що нарешті відбувся офлайн, з карантинними обмеженнями. Члени Асоціації кіноіндустрії України з радістю діляться з вами підсумками роботи на фестивалі.

Знятий в Україні за участі члена Асоціації кіноіндустрії України, кінокомпанії Pronto Film фільм «Ольга» (Швейцарія, Франція, Україна, 2021) отримав нагороду за найкращий сценарій 60-го ювілейного Каннського Тижня критики. Пишаємося колегами!

В Українському національному павільйоні на кіноринку Marché du Film, що працював паралельно з фестивальною програмою, делегація від України презентувала міжнародній спільноті можливості країни для співпраці в аудіовізуальній індустрії. У межах роботи павільйону пройшли зустрічі українських продюсерів з іноземними кіновиробниками, представниками фондів та кінокомісій, дистрибуторами усього світу.

8-го липня за підтримки Посольства України у Франції та сприяння Надзвичайного і Повноважного Посла України у Франції Вадима Омельченка відбувся Офіційний прийом України. Майже 90 гостей — представників кіносфери з усього світу — завітали на вечерю, що пройшла у форматі круглого столу, де всі мали змогу поспілкуватися у неформальній атмосфері.

10-го липня в офіційній програмі Павільйону відбулася презентація «2021 Incentives and Locations: Discover Ukraine». Колеги з Української кіноасоціації та керівник команди Українського національного павільйону, член Наглядової ради та арт-директор МКФ «Молодість» Андрій Халпахчі розповіли про можливості кіновиробництва в Україні, систему кеш-рибейтів та презентували сервіс locations.com.ua.

12-го липня відбулася презентація «Української асоціації жінок в кіноіндустрії» (UFFI). Говорили про статус жінок у кіноіндустрії, рівні гендерні права та можливості, солідарність жіночої професійної спільноти.

Організатори Національного павільйону: Державне агентство України з питань кіно, Асоціація кіноіндустрії України, Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», Українська Кіноасоціація, Українська Кіноакадемія, Одеський міжнародний кінофестиваль, FILM.UA Group, INSIGHTMEDIA Group, компанії «Кіноквартал» і F Films.