Оголошено учасників «Монтажної лабораторії в Україні»

Міжнародну навчальну програму з лабораторією кіномонтажу проводять в Україні First Cut Lab під міжнародним керівництвом Метью Дарраса у партнерстві з Асоціацією кіноіндустрії̈ України (АКУ). Зазначимо, що Асоціація, як партнер та організатори лабораторії в Україні не впливають на вибір фільмів та рішення експертів First Cut Lab щодо вибору учасників. Рішення цілком і повністю приймали фахівці First Cut Lab, які й проведуть лабораторію.

Приймання заявок на участь тривало онлайн сайті First Cut Lab із 20 серпня по 5 вересня. Цьогоріч вперше до участі приймали не лише ігрові, але й документальні фільми.

За результатами конкурсного відбору поданих проектів відбірковим комітетом First Cut Lab визначено такі проекти, що братимуть участь у інтенсиві лабораторії:

Учасники проведуть за монтажним столом набагато більше часу, аніж на минулій лабораторії. Наставником учасників з монтажу є Бенджамін Мірґу – режисер монтажу, тренер, режисер-постановник, програмний координатор фестивалів.

Наприкінці програми учасники отримають цінні поради від закордонних сейлз-агентів, програмних координаторів фестивалів та дистриб’юторів.

Минулоріч учасниками програми «Лабораторія кіно-монтажу в Україні First Cut Lab» стали такі фільми, як «Будинок Слово» Тараса Томенка, «Степне» Марини Вроди та «Стоп-Земля» Катерини Горностай. Останній у травні цього року виграв «Кришталевого ведмедя» на Берлінале у конкурсі Generation 14+, а наприкінці серпня був визнаний Найкращим фільмом Національного конкурсу Одеського кінофестивалю, як за версією журі, так глядачів.

Проєкт «Навчально-практична програма «Монтажна лабораторія в Україні»» проводять за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатися з думкою організаторів.

Український культурний фонд — державна установа, створена 2017 року як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду відповідно до чинного законодавства є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України.

Сайт: ucf.in.ua
Facebook: https://www.facebook.com/ucf.ua/

контакти:
Наталя Лібет, керівниця проєкту, заступниця голови АКУ, продюсерка
n.libet@essehouse.com

Іванна Хіцінська, директорка АКУ
ivanna.khitsinska@gmail.com

Метью Даррас, міжнародний куратор в Україні
matthieu.darras@firstcutlab.eu