Підсумки 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю для Асоціації кіноіндустрії України

Під час фестивалю асоціація підбила підсумки своєї роботи на фестивалі за минулий рік. Доповідь представили голова асоціації Дмитро Суханов та заступниця голови Наталя Лібет.

Розповіли про співпрацю з держінституціями. Запустили протокол, що регулював норми проведення зйомок протягом карантину. Крім того, чотири члени асоціації увійшли до складу робочої групи в парламенті, яка опікується розвитком кіно та реклами. Її очолює Павло Сушко.

Доповіли, що відтепер Асоціація є членом FIAPF (Міжнародної та СЕРІ (European Audiovisual Production Association, Асоціація європейських виробників аудіовізуального сектору), що надає доступ до аналітики European Audiovisual Observatory.

Також заступниця голови Наталя Лібет запустила «Монтажну лабораторію», яку проводять в Україні First Cut Lab під міжнародним керівництвом Метью Дарраса у партнерстві з Асоціацією кіноіндустрії України.
Приймання заявок триває до 5 вересня.

Розповіли про організацію Українського павільйону на European Film Market в межах Берлінале та Marché du Film на Каннському кінофестивалі.

Окремий напрямок роботи АКУ — розвиток кіноосвіти в Україні. Зараз за підтримки Українського культурного фонду асоціація ініціювала Дослідження кіноосвіти в Україні.

Також у межах Film Industry Office відбулися панельні дискусії:

  • Фестивалі класу «А» та як туди потрапити.

Спікери:

Наталія Лібет, заступниця голови Асоціації кіноіндустрії України, продюсерка. 

Ольга Бесхмельниціна, продюсерка.

  • Public Talk «Єврімаж. Досвід співпраці з фондом».

Спікери:

Володимир Яценко, продюсер ForeFilms та Limelite.

Максим Наконечний, режисер, продюсер TABOR Production.

Дар’я Бассель, продюсерка компанії Moon Man.

Модератором виступив Сергій Зленко, член Наглядової ради ОМКФ.

Виклали для слухачів докладну інструкцію та роздали поради щодо подання заявки на фінансування європейського фонду Eurimages

  • «Бульмастиф». Подвійний дебют рівних можливостей: досвід залучення інтернів у зйомки.

Спікер: Анастасія Буковська, режисерка та виконавча продюсерка FAMILY PRODUCTION, голова Наглядової ради Асоціації рекламних продакшенів України, членкиня Наглядової ради Української кіноакадемії.

Анастасія розповіла про унікальний кейс фільму — як роботи дебютантів. Отримали 214 заявок від претендентів-початківців. «Коли слухали цих людей, ми зрозуміли, що шукаємо людину майданчика, яка готова йти на компроміс і до останнього боротися за фільм», — підкреслила у своїй промові Анастасія. Зрештою відібрали 12 стажерів. Вони прослухали багато лекцій, мали практичні заняття і до знімального процесу були вже повністю натреновані.

  • Public Talk: Україна та кінопремія «Оскар». Досвід українських продюсерів.

Модератором зустрічі став Володимир Яценко.
Учасники: Денис Іванов та Ольга Бесхмельниціна.

  •  Public Talk: «Co Pro with Ukraine»

Учасники: Володимир Яценко, Анна Розальска, Маргарита Гребенчикова, Алла Бєлая, Максим Асадчий.

Крім того, член асоціації, продюсер Solar Media Entertainment Сергій Лавренюк увійшов до складу журі Work In progress.

Переможцем секції став фільм «Терикони» режисера Тараса Томенка та продюсера Володимира Філіпова. Друге місце посіла стрічка Максима Наконечного «Спас», продюсери Єлизавета Сміт, Дар’я Бассель. Третє місце та спеціальну відзнаку отримав фільм Дмитра Гришка, продюсер Поліна Герман, «Швидка на периферії: Між небом та горами».

І зрештою фільм Катерини Горностай «Стоп-Земля», знятий членами асоціації в якості продюсерів, отримав головний приз 12-го ОМКФ – Ґран-Прі «Золотий Дюк» за результатами глядацького голосування.

Також картина стала володарем призу журі Національного конкурсу, а команда акторів-підлітків, що знялася у фільмі (Марія Федорченко, Арсеній Марков, Яна Ісаєнко, Олександр Іванов), взяла нагороду за найкращу акторську роботу.

Продюсери картини: Ольга Бесхмелниціна, Наталя Лібет, Віталій Шереметьєв та Вікторія Хоменко.

З нагоди 30-ї річниці Незалежності України в межах 12-го ОМКФ привітали і переможців «Марафону фільмів» Державного агентства України з питань кіно! Відбулась церемонія нагородження українських кінодіячів за вагомий внесок у розвиток вітчизняного кінематографа.

Серед них – і фільми членів асоціації «Мої думки тихі», «Додому» та «Атлантида».

Подяками Міністра культури та інформаційної політики України було відзначено колективи авторів фільмів, які отримали понад 10% голосів за результатами голосування глядачів під час «Марафону фільмів: 30 років Незалежності», який було проведено Державним агентством України з питань кіно.