Україна на ювілейному, 70-му Берлінському міжнародному кінофестивалі Berlinale

«Берлінале» – міжнародний кінофестиваль категорії «А», один із найпрестижніших та найбільш відвідуваних кінофестивалів світу, – щорічно проходить у столиці Німеччини Берліні. Головною особливістю фестивалю є його сконцентрованість на прогресивному та інтелектуальному кіно на гостру соціальну тематику.

Цьогоріч,  на ювілейному 70-му «Берлінале»:

– у конкурсній програмі Generation 14plus покажуть створений за підтримки Держкіно документальний фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» режисерки Ірини Цілик. Світова прем’єра стрічки відбулась у конкурсній секції World Documentary Competitionнайбільшого фестивалю незалежного кіно в СШАSundance Film Festival, де фільм отримав нагороду за найкращу режисуру;

– в рамках спеціальних показів Berlinale Special  відбудеться світова прем’єра створеного за підтримки Міністерства культури України фільму-антиутопії авторства Олега Сенцова та Ахтема Сеітаблаєва «Номери».

Постер та трейлер фільму “Земля блакинта, ніби апельсин” режисер Ірина Цілик, продюсер Анна Капустіна

Крім того, оргкомітет Берлінського кінофестивалю відібрав до основної конкурсної програми фільм режисера Іллі Хржановського «ДАУ. Наташа», одним із виробників якого є українська компанія «Phenomen Ukraine», а документальний фільм «ДАУ. Дегенерація» з цього ж проєкту буде показаний в рамкахBerlinale Special. Також у паралельній програмі Forum Expanded покажуть короткометражний фільм спільного виробництва США, Японії та України «Citizens of the Cosmos» (режисер – Антон Відокль, продюсер з українського боку – Люба Кнорозок).

До офіційної селекції Co-Production Market потрапив кінопроєкт соціальної драми «Відблиск» . Режисером та автором сценарію фільму є Валентин Васянович, продюсери стрічки – Володимир Яценко, Валентин Васянович, Ія Мислицька, студії Limelite та Arsenal Films. Фільм про відповідальність дорослих за майбутнє своєї країни і своїх дітей. Про перше зіткнення дитини зі смертю близької людини. Про усвідомлення того, що життя скінченне.

Додатково ринкові покази заплановані для фільмів: «Мої думки тихі» (реж. Антоніо Лукіч), «Віддана» (реж. Христина Сиволап), «Захар Беркут» (реж. Ахтем Сеітаблаєв та Джон Вінн),  «Забуті» (реж. Дарія Онищенко), «Схованки» (реж. Ірина Громозда) та «LET IT SNOW» (реж. Станіслав Капралов).

До участі у щорічному форумі BerlinaleTalents, що є індустріальною платформою Берлінського міжнародного кінофестивалю для 250 молодих перспективних представників галузі, відібрано українську кінематографістку – Жанну Озірну.

Постер та трейлер фільму “Номери” режисери Олег Сенцов та Ахтем Сеітаблаєв, продюсери Анна Паленчук, Даріуш Яблонський

І вже традиційно, з 20-го по 27-ме лютого на Європейському кіноринку (EFM) 70-го Берлінського міжнародного кінофестивалю, який є одним із найважливіших у світі місць зустрічі професіоналів у сфері кіноіндустрії, під слоганом #UkraineIsYourDestination працюватиме Український національний стенд Ukrainian National Stand (Marriott Hotel, stand #118).
У 2020 році  головним акцентом у створенні дизайну стенду стала промоція українського національного контенту, різноманіття локацій для зйомок, потужностей індустрії та промоція нової системи кеш-рібейтів 25+5%. Концептуальне втілення дизайну виконала компанія Wondertool.ch. Родзинкою дизайну стало використання технології доповненої реальності, за допомогою якої відвідувачі можуть переглянути відео, що відображають різноманіття українських локацій, фільмів та потужностей індустрії. Поєднання яскравих фото- та відеоматеріалів із використанням технології AR підкреслює прогресивний рух української кіноіндустрії.

Візуалізація концепції оформлення українського стенду 

Серед основних індустріальних подій, що представлятимуть Україну на кінофорумі:
21 лютого – перша українсько-канадська конференція з копродукції в кіно «Canada-Ukraine CoProduction Meetings», що організована Українською кіноасоціацією та посольством Канади в Україні;
23 лютого бізнес-ланч «Meet Ukrainian Producers» у рамках Co-Production Market, організований Всеукраїнським благодійним фондом Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» спільно з Державним агентством України з питань кіно;
23 лютого – презентація України в рамках Country Session;
24 лютого – прийом з нагоди представлення українського кіно в рамках 70-го Берлінського МКФ. Захід відбудеться за участі українських та іноземних представників кіноіндустрії й преси.
Уже традиційно організатором Українського стенду на Європейському кіноринку стала Асоціація кіноіндустрії України на замовлення Державного агентства України з питань кіно за участі Української Кіноасоціації й Української Кіноакадемії.

Приклад використання розроблених копірайтів та їхньої адаптації у сувенірній продукції

В рамках роботи українського стенду працюватиме координаційний центр. Українські продюсери мають можливість подати заявку для представлення своїх проєктів. Це можуть бути як друковані презентаційні матеріали на стенді або трейлери для демонстрації на плазмі, так і окреме місце та час в графіку для проведення зустрічей.
Заявки приймаються до 18 лютого 2020 року на адресу:  Іванна Хіцінська (Асоціація кіноіндустрії України), i.khitsinska@fiau.com.ua  (067)1499128.

Фотоматеріали:https://cutt.ly/arLvhpi

Довідка про організаторів: 
Державне агентство України з питань кіно (Держкіно) – центральний  орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра культури і який реалізує державну політику у сфері кінематографії. Виконуюча обов’язки Голови – Юлія Шевчук

Асоціація кіноіндустрії України (АКУ) була створена для сприяння всебічному розвитку і популяризації українського кінематографа як в Україні, так і за її межами, разом або у співпраці з органами державної влади, приватними структурами, благодійними фондами та представниками міжнародних структур. Свою діяльність Асоціації розпочала у 2015 році. Член Європейської асоціації аудіовізуальних продакшинів – CEPI.  Голова Асоціації – Євгенія Яцута.

Українська Кіноасоціація (УКА) – фахове неприбуткове відкрите об’єднання продюсерів телебачення і кінематографії, що представляє інтереси галузі виробництва аудіовізуального контенту України. Одним із основних завдань УКА є створення сприятливих умов для вітчизняної індустрії у співпраці з органами державної влади та представниками міжнародних структур. Заснована у 2011 році. Виконавчий директор Асоціації  Вікторія Ярмощук.

«Ініціатива заради майбутнього» український благодійний фонд, заснований бізнесменом та меценатом Ігорем Янковським. Благодійна організація об’єднала однодумців за спільною метою – розробкою та впровадженням освітніх і культурних програм в Україні.Фонд Ігоря Янковського впродовж декількох років послідовно просуває молоде українське кіно за кордоном. Завдяки цій підтримці українські делегації отримують можливість взяти участь в роботі найбільших міжнародних кінофестивалів – у Каннах, Берліні, Карлових Варах, Локарно, Талліні та Торонто. Також зусиллями Фонду Янковського були успішно проведені Дні українського кіно в Мюнхені, Парижі, Лондоні, Амстердамі, Будапешті та Римі.